KONST / Litografier / Färglitografier 10684430
*
nr 1068 4430
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Böckman (1926-2014), 199-upplaga, motivet: 38x49
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:21:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 20:45:24
1
100 kr
14/11 06:05:30
2
150 kr
14/11 18:16:17
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:06
*
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
nr 1068 4430
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Böckman (1926-2014), 199-upplaga, motivet: 38x49
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 20:45:24 | 1 | 100 kr |
| 14/11 06:05:30 | 2 | 150 kr |
| 14/11 18:16:17 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:06



